Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Τετάρτη 20 Αυγούστου 2008

Νίκη του Ηρακλή επί της Λάρισας

Μ' ένα εκπληκτικό γκολ του, Φερνάντο Μάρκες, στο 71', ο Ηρακλής νίκησε τη Λάρισα με 1-0, σε φιλική αναμέτρηση, που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης (20/8) στο Καυτανζόγλειο. Ο Ισπανός, που λίγο έλειψε να μείνει εκτός ομάδας φέτος, έκλεψε την παράσταση με το γκολ που πέτυχε και πανηγύρισε έξαλλα, με τους περίπου 6.000 φίλους του Ηρακλή.Η Λάρισα, πάντως, ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αν και της έλειψε η καλή τελική πάσα και της ακυρώθηκε και γκολ στο 13', ως οφ σάιντ, όταν ο Σαρμιέντο ακούμπησε τη μπάλα πάνω στη γραμμή, ύστερα από σουτ του Τσίγκα.Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής γύρισε σε 4-4-2, ανέβηκε και έφτασε στο γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά όποτε επιχείρησαν να απειλήσουν, βρέθηκαν μπροστά στον Κοβαλέφσκι. Ο Ουζουνίδης κράτησε για περίπου μια ώρα στο παιχνίδι τον Σολάνο, ο οποίος είχε καλές ενέργειες, αλλά έδειξε ότι δεν είναι ακόμη απόλυτα έτοιμος.ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοβαλέφσκι, Μπούρμπος, Μάρτος (84’ Φούφουλας), Κατσαμπής, Περπερίδης, Παπαστεργιανός (46’ Μαρκές), Παπαζαχαρίας, Γκαρσία, Αγρίτης (81’ Κομβολίδης), Επσταϊν (67’ Ντιέ), Ρατόν (90’ Πιτσόκος).ΛΑΡΙΣΑ: Κοτσόλης, Κώτσιος, Νταμπίζας, Βενετίδης (46’ Βενετίδης), Πάρα (76’ Λαμπρόπουλος), Ιγκέσιας (81’ Άρερ), Ουέμπερ (76’ Παστόρ), Φωτάκης (81’ Βλασσόπουλος), Σαρμιέντο (76’ Μπουκουβάλας), Σολάνο (58’ Κυριακίδης), Τσίγκας.