Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2008

Ολα... μηδέν στις Σέρρες

Σε ένα «άχρωμο» ματς Πανσερραϊκός και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Τα «λιοντάρια» «σκαρφάλωσαν» στην 9η θέση με εννιά βαθμούς, ενώ οι Αρκάδες, βρίσκονται στην 11η θέση με έξι βαθμούς.Το παιχνίδι, δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας και δεν αποζημίωσε τους περίπου 4000 οπαδούς των γηπεδούχων που βρέθηκαν στο γήπεδο. Χαρακτηριστικό είναι ότι η πρώτη αξιόλογη φάση έγινε στο 27' με την κεφαλιά του Ζουντί, έπειτα από φάουλ του Τάντιτς να περνάει λίγο άουτ. Οι Αρκάδες... ισοφάρισαν τις ευκαιρίες με το σουτ του Μπαστιά να φεύγει άουτ στο 37'.Στην επανάληψη, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των δυο ομάδων, η ποιότητα του αγώνα δεν ανέβηκε. Ο Αστέρας Τρίπολης απείλησε στο 48', όμως ο Τσέζαρεκ αστόχησε από καλή θέση. Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 68', όταν ο Μπανκούρα έφυγε μόνος μπροστά, αλλά απέτυχε να περάσει και τον Αμπάρη. Στο τελευταίο 20λεπτο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά και καμιά ομάδα δεν ρισκάρισε, με το τελικό 0-0 να αποτυπώνει ανάγλυφα την εικόνα των δυο ομάδων στο γήπεδο.