Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2008

Τους πήραν στο κυνήγι!

Ο Θρασύβουλος, έφυγε από το Καυτανζόγλειο μ' έναν πολύτιμο βαθμό, μετά το ισόπαλο 1-1 με τον Ηρακλή, το οποίο ξεχείλησε το ποτήρι για τους οπαδούς του «γηραιού». Μόλις ο διαιτητής σφύριξε το τέλος του αγώνα, οι παίκτες αναγκάστηκαν να φύγουν... πετώντας για τα αποδυτήρια, αφού οι αγανακτισμένοι οπαδοί της ομάδας, μπήκαν μέχρι και την σέντρα του γηπέδου και τους πήραν στο κυνήγι!Οι οπαδοί του Ηρακλή, αφού απομακρύνθηκαν από τον αγωνιστικό χώρο κι εν συνεχεία από τις εξέδρες, συγκεντρώθηκαν έξω από τα αποδυτήρια και συνέχισαν να αποδοκιμάζουν τους παίκτες, ενώ δεν έλειψαν και οι μικροφθορές στον περιβάλλοντα χώρο του Καυτανζογλείου.Το ματς, ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους «κυανόλευκους», αφού κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά νωρίς στο σκορ και συγκεκριμένα στο 18' με τον Κονέ. Τρία λεπτά αργότερα, ο «γηραιός» έφτασε μια ανάσα από το δεύτερο γκολ, όμως ο Κατσαμπής «σημάδεψε» το δοκάρι του Κωστάκη. Και σαν να μην έφτανε αυτό, η ομάδα της Φυλής, έφερε το ματς στα ίσα με τον Χλωρό να σκοράρει στο 28'. To συγκρότημα του Μάκη Κατσαβάκη, προσπάθησε εκ νέου να πάρει κεφάλι στο σκορ πριν κλείσει το ημίχρονο, όμως και πάλι το δοκάρι του Κωστάκη, λειτούργησε ευεργετικά για τους νεοφώτιστους στο σουτ του Επστάιν στο 45'.Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να σημειώσουν το γκολ που θα τους χάριζε τη νίκη στην επανάληψη, κάτι τέτοιο δεν συνέβη, με αποτέλεσμα ο Θρασύβουλος να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που καταβάλει για αποφυγή του υποβιβασμού, ενώ ο «γηραιός» έχει περιέλθει σε δεινή θέση.
Κίτρινες: Ρόκας, Χλωρός, Μίχος
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοβαλέφσκι, Παπαζαχαρίας, Κατσαμπής, Σαρακατσάνος, Γιαννούλης, Φούφουλας, Παπαστεργιανός (83' Μάρτος), Γκαρσία (52' Αγρίτης), Κονέ (53' Γιάνντσης), Επστάιν, Κωνσταντίνου
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κωστάκης, Μπελεγρίνης, Μίχος, Βεντούρα, Σωτήρχος, Λιαπάκης, Μαυρογενίδης (85' Ροκάστλ), Κόζλεϊ (58' Καραμαλίκης), Ρόκας, Κατσίκης (65' Μπαριέντος), Χλωρός