Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Νέος περίπατος για τον Ηρακλή

Ο Ημίθεος χωρίς να ιδρώσει σάρωσε με 7-0 την Κρήνη εκτός έδρας και έκανε το 5Χ5 στον τρίτο όμιλο της Γ΄ ΕΠΣΜ

Δεν έχει αντίπαλο ο Ηρακλής. Οι «κυανόλευκοι» χωρίς να νιώσουν αντίσταση ισοπέδωσαν με 7-0 την Κρήνη εκτός έδρας και έφτασαν τις πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στον τρίτο όμιλο της Γ΄ ΕΠΣΜ.

Ο χορός των γκολ άνοιξε με τον
Σαχταρίδη μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει ο ίδιος παίκτης στο 16΄ να δώσει αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Ημίθεος δεν σταμάτησε εκεί και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Περόνε έκανε το 0-3.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καλαμπουρτζίδης έγραψε το 0-4 και ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-5 στο 61΄. Τρία λεπτά μετά ήταν σειρά του Μακρή να χριστεί σκόρερ, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-6.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Περόνε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 76΄.