Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2011

Ο Σάλπι «γονάτισε» τη Σάμροκ

Ο Σάλπι «γονάτισε» τη ΣάμροκΝίκη με 3-1 για το Δικέφαλο Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ στην Ιρλανδία, διαλύοντας με 3-1 την Σάμροκ Ρόβερς. Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ με τον
Σαλπιγγίδη μόλις στο 7' λεπτό. Η καθολική υπεροχή του ΠΑΟΚ συνεχίστηκε σ' όο το 1ο ημίχρονο με το Δικέφαλο να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το δείκτη του σκορ να φτάνει στο 3-0 με τα τέρματα του Φωτάκη στο 35' λεπτό και το δεύτερο γκολ του Σαλπιγγίδη στο 38'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή του ΠΑΟΚ συνεχίστηκε και το μόνο που κατόρθωσε να κάνει η Σάμροκ είναι να μειώσει το σκορ στο 3-1, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντένεχι στο 51' λεπτό.