Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Παρασκευή 13 Ιουλίου 2012

Τα «μωρά» της Εθνικής στον τελικό

Η Ελλάδα στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-19. Με δέκα παίκτες οι νεαροί Έλληνες, όχι μόνο άντεξαν, αλλά πήραν τη νίκη (1-2) στην παράταση εναντίον των «γκρινιάρηδων» Άγγλων. Είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο άδικη αποβολή του τερματοφύλακα της «μικρής γαλανόλευκης»...
, Καπίνο, με πέναλτυ-εφεύρεση του διαιτητή, που έπιασε όμως ο νεοεισελθόντας Διούδης.
Ο Μπουγαΐδης (38’) άνοιξε το σκορ και ο Αφόμπε (56’) έκανε το 1-1. Το γκολ της πρόκρισης έβαλε ο Λυκογιάννης (108’). Την Κυριακή ο τελικός με Ισπανία.
Το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει πολύ μέλλον.