Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Super League: Τα αποτελέσματα

Η βαθμολογία

super league apotelesmata 25 agonistikiΤη νίκη της 25ης αγωνιστικής στη Super League πέτυχε η ΑΕΚ που διέσυρε με 4-0 τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Σκόρερ στον θρίαμβο της Ένωσης ήταν οι Diop (11΄), Scocco (35΄, 55΄) και Δέλλας (79΄). O Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Εργοτέλη, ο οποίος ...
έχασε και πέναλτι, αλλά στην επανάληψη ανέβασε στροφές, πέτυχε τρία τέρματα και έχασε ευκαιρίες για να σημειώσει και περισσότερα. Η Λάρισα διατήρησε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία καθώς με τέρματα των Pancrate και Tshibamba πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Με γκολ του Iacob στο 87΄ ο Ηρακλής πήρε σπουδαίο διπλό στο Κλεάνθης Βικελίδης με αντίπαλο τον Άρη. Ακόμη ένα βήμα προς τα play-off έκαναν Καβάλα και Ολυμπιακός Βόλου που επιβλήθηκαν των Αστέρα Τρίπολης και Πανσερραϊκού αντίστοιχα. Η Ξάνθη έκανε το αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της, καθώς πήρε τη νίκη στην έδρα της με αντίπαλο την Κέρκυρα, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τις διαιτητικές αποφάσεις του Κουκουλάκη. Σπουδαίο διπλό πήρε ο Πανιώνιος στο Περιστέρι με αντίπαλο τον Ατρόμητο, βάζοντας τους γηπεδούχους σε περιπέτειες.

Η bwin διπλασιάζει το bonus εγγραφής για λίγες μόνο μέρες! Βάζεις €100, παίζεις με €200!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής στη Super League
Σάββατο 5/3
Ξάνθη – Κέρκυρα 2-1
30’ Adefemi, 96’ Βάλλας / 42’ Epstein
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός 3-0
5΄ Nemeth, 42΄ Breska, 85΄ Tomas
Άρης – Ηρακλής 0-1
87΄ Iacob
Κυριακή 6/3
Καβάλα – Αστέρας Τρίπολης 1-0
60’Abdoun
Ολυμπιακός – Εργοτέλης 3-0
47’ Modesto, 58’ Pantelic, 65’ Mirallas
Ατρόμητος – Πανιώνιος 1-2