Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Δευτέρα 11 Αυγούστου 2008

Τέλος με «Χ» στην Ολλανδία

Με ισοπαλία (1-1) ολοκλήρωσε την παραμονή του στην Ολλανδία ο Ηρακλής, δίνοντας το τελευταίο του φιλικό παιχνίδι εκεί απέναντι στη Ναϊμέγκεν. Οι «κυανόλευκοι» ήταν κακοί στο πρώτο ημίχρονο και περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοσή τους, δεν πτοήθηκαν από το γκολ του Φαν Μπόικερινγκ στο 55’, ισοφάρισαν με τον Επστάιν στο 66’ και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.Το πιο αξιοσημείωτο στο πρώτο ημίχρονο ήταν ένα γκολ των Ολλανδών που ακυρώθηκε στο 3' αφού στην εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα πέρασε τη νοητή γραμμή του άουτ, πριν καταλήξει στα δίχτυα του Κοβαλέφσκι.Ο Ηρακλής επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη και στις 20/8 θ’ αγωνιστεί για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό του με αντίπαλο τη Λάρισα. Κόντρα στη Ναϊμέγκεν, ο Πεντράθα χρησιμοποίησε τους Κοβαλέφσκι, Μπούρμπο, Κατσαμπή, Σαρακατσάνο, Γιαννούλη (46’ Περπερίδη), Παπαστεριανό (77’ Μαρκές), Φούφουλα (46΄ Γκαρσία), Ντιέ (46’ Μάρτος), Γιάντση, Κομβολίδη (46’ Επστάιν), Πιτσόκο (46’ Αγρίτη).