Tο παρόν site δεν πωλεί, ούτε ενοικιάζει άλλα ούτε εκμεταλλεύεται τις οπτικοακουστικές εκπομπές που φιλοξενεί τα οποία ανήκουν αποκλειστικά στις εταιρίες παραγωγής και στα κανάλια της κάθε εκπομπής. Οι υπηρεσίες του παρόντος blog είναι καθαρά ενημερωτικού και πληροφοριακού χαρακτήρα και παρέχονται δωρεάν καθώς πρόκειται για blog μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

Τούμπα το πρωτάθλημα,

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-1 τον Παναθηναϊκό και έβαλε φωτιά στη μάχη του τίτλου, αφού πλησίασε στους δύο βαθμούς τους πράσινους.

ΤΕΛΙΚΟ ΠΑΟΚ - ΠΑΟ 2-1

90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσιρίλο στη θέση του Βιεϊρίνια.

88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κριστιάνο στη θέση του Σορλέν.

81' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟ.
Ο Σαλπιγγίδης γύρισε στο πέναλτι, μόνος του ο Νίνης αστόχησε απελπιστικά.

80' Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Σισέ δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως ήθελε και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει.

79' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Νίνης στη θέση του Λέτο.

75'
Φάουλ του Καραγκούνη, εύκολα μπλόκαρε ο Χαλκιάς.

71' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Κατσουράνης δίνει τη θέση του στον Χριστοδουλόπουλο.

68' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Μουσλίμοβιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε τον Τζόρβα.

67'
Δυνατό σουτ του Κατσουράνη βρήκε σε ετοιμότητα τον Χαλκιά.

64' ΓΚΟΛ 1-1 ο Σισέ.
Ο Γάλλος πέτυχε το 18ο τέρμα του φέτος. Ο Σαλπιγγίδης γύρισε από δεξιά και ο Σισέ από κοντά σκόραρε.

60' ΓΚΟΛ 1-0 ο Γκαρσία. Απίστευτο φάουλ του Γκαρσία άφησε άναυδο τον Τζόρβα. Η Τούμπα "φλέγεται".

57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς έπιασε την κεφαλιά όμως ο Τζόρβας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

55' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟ. Ο σισέ έκανε το παράλληλο γύρισμα όμως ο Λέτο δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

53' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς στη θέση του Εντίνιο

Σέντρα στο δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Λήξη Ημιχρόνου 0-0.
Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή της μπάλας όμως ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες. Οι πράσινοι έχουν διαχειριστεί πολύ έξυπνα το ματς και αν ήταν πιο τυχεροί θα μπορούσαν να προηγούνται.

44' Σέντρα από τον Βιεϊρίνια κεφαλιά του Εντίνιο, ψηλά άουτ.

43'
Κεφαλιά του Καντέ μετά από φάουλ του Λέτο, έπεσε στη γωνία του ο Χαλκιάς και μπλόκαρε.

41' Κίτρινη κάρτα σε Λέτο και Γκαρσία.

36' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Ο Βύντρα από το σημείο του πέναλτι μετά από πάσα του Καραγκούνη, δεν μπορεί να σημαδέψει σωστά.

31' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

26' Δυνατό σουτ του Λέτο πέρασε δίπλα από την εστία του ΠΑΟΚ. Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβάσει το ρυθμό του και κυριαρχεί στο ματς.

25' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Εκπληκτικό φάουλ του Καραγκούνη σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Χαλκιά.

24'
Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας.

22' Σουτ του Φωτάκη από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

17' Έπεσαν αντικείμενα από την εξέδρα και ο Δαλούκας έκανε την πρώτη παρατήρηση, λέγοντας ότι την επόμενη φορά θα φύγει για τα αποδυτήρια.

2' Σουτ του Βιεϊρίνια από καλή θέση πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Τζόρβα.

1'
Μακρινό σουτ του Λέτο άστοχο.

Με δίλεπτη καθυστέρηση ξεκίνησε το ματς

Απίστευτη ατμόσφαιρα στην Τούμπα με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να ανάβουν εκατοντάδες καπνογόνα. Λογικά το ματς θα καθυστερήσει να ξεκινήσει.